مشارکت در پروژه ملی برق من – 1399 الی 1400

مشتری

شرکت اندیشه کامپیوتر (توانیر)

خدمات

خدمات فرانتند وبسایت

خدمات فرانت وبسایت ساپا (برق من)

برق من، سامانه آنلاین پرداخت الکترونیک جهت استعلام، پرداخت و خدمات ویژه مخصوص قبوض است. در سامانه برق من دیگر نیازی به قبض کاغذی نیست و می‌توان تمام قبض‌ها را بدون نیاز به شناسه پرداخت و شناسه قبض، استعلام و پرداخت کرد.

مجری اصلی پروژه ساپا (برق من) شرکت اندیشه کامپیوتر بوده و اکسپوننت در تیم این مجموعه و بخش UI و فرانت آن همکاری داشته است. 

پروژه از اردیبهشت 1399 آغاز شده، حدودا در پاییز 1400 از آن رونمایی شده و فعالیت خود را آغاز کرده است و فاز پشتیبانی آن در حال انجام می باشد.

طراحی فعالیت محور و ساده

با راه‌اندازی سامانه برق من این امکان به مشترکین برق داده شده است تا با استفاده از ابزارهای مختلف شامل، وب‌سایت برق من ، اپلیکیشن برق ایران و درگاه‌های بانکی و اپلیکیشن‌های پرداخت اقدام به رویت و پرداخت قبوض خود نمایند.

ابعاد پروژه

این پروژه کشوری به دو بخش کلی وبسایت و اپلیکیشن تقسیم شده است که اکسپوننت در بخش وبسایت و PWA (وب اپ) فعالیت های مربوط به فرانت را انجام داده است.

وبسایت این پروژه بزرگ، روزانه 100 ها هزار بازدید و تراکنش را هندل کرده و اطلاعات مربوط به آن در پروژه ی دیگری به نام پیشخوان توانیر که به صورت یکپارچه با هم در ارتباطند قرار می گیرد.

پرتال استعلام و پرداخت قبض

بِیس خدمات این وبسایت حول محور پرداخت قبوض می چرخد.

یکپارچه با پیشخوان توانیر

این پروژه زیر مجموعه پروژه ی جداگانه و بزرگتری به نام پیشخوان توانیر است که امکانات ملی و بسیار گسترده ای در عرصه خدمات برق دارد.